Budoucnost práce, Budoucnost společnosti

Evropská skupina pro etiku ve vědě a nových technologiích vydala dne 19. prosince 2018 nové stanovisko.

 

Stanovisko „Budoucnost práce, Budoucnost společnosti“ se zabývá zejména dopadem využití pokročilých technologií (včetně robotiky, umělé inteligence a automatizace úkolů) na pracovní místa. Stanovisko popisuje nové trendy v obsazování pracovních míst a analyzuje jejich dopad na jednotlivce i celou společnost.

Stanovisko Evropské skupiny pro etiku ve vědě a nových technologiích klade důraz především na to, že nejvhodnějším řešením dopadu automatizace a robotizace na trh práce není zvyšování kvalifikace jednotlivců, ale změna způsobu získávání a druhu kvalifikace v celé společnosti. Evropská skupina má za to, že jen změnami v celé společnosti lze zajistit udržení Evropských hodnot důstojnosti, rovnosti, solidaritě, dialogu a sociální spravedlnosti.

Zdroj: Stanovisko EGE

O nás

Specializujeme se na poradenství při formulaci, přípravě a administraci mezinárodních vědeckých projektů a projektů financovaných ze Strukturálních fondů zaměřených na výzkum a inovace. Společnost byla založena v roce 2004 z podnětu zvyšující se poptávky tuzemských veřejných i soukromých výzkumných organizací a dalších subjektů po finančních zdrojích Evropské unie.

Naše zkušenosti vycházejí z dlouholeté praxe v oblasti financování z komunitárních zdrojů, získávané ve spolupráci s předními českými i zahraničními subjekty výzkumu a vývoje i ze spolupráce přímo s Evropskou komisí (viz Zkušenosti a spolupráce).

Náš cíl

Naším cílem je rozšiřování počtu organizací, které jsou úspěšné v oblasti přípravy, řízení a administrace projektů financovaných ze zdrojů Evropské unie. Tento cíl naplňujeme prostřednictvím individuální spolupráce s našimi klienty, a to jak s jejich administrativně-ekonomickými složkami, tak i se složkami výzkumnými a akademickými.